test2

Do koupelny axiální nebo radiální ventilátor?

Na toaletu nebo do koupelny ventilátor patří. Vlhkost i výměna vzduchu je naprostou nutností. Kdo by se chtěl pohybovat v prostoru, kde je jen otázkou času, že vyrostou plísně? Odpověď je jasná a jsme si jistí, že vás o jeho pořízení nemusíme přesvědčovat. Proto vám pomůžeme s výběrem toho správného.

 

Ventilátor = radost z koupelny

Koupelnový ventilátor odvádí nejen vzduch směrem ven, ale také přivádí čistý vzduch dovnitř. Je to jednoduchý, ale zásadní princip, díky kterému se v koupelně nebo na toaletě budete cítit příjemně. Ventilátor vám zaručí konec vlhkým ručníkům a nebezpečným plísním!

 

 

Parametry pro výběr ventilátoru

 

 

  • Vyberete si radiální nebo axiální ventilátor
  • Odkud kam vede potrubí pro odvod vzduchu
  • Délka odvětrávacího potrubí
  • Výkon ventilátoru (přepočetní tabulka)

 

 

Dalšími vedlejšími parametry jsou třeba hlučnost, jeho spotřeba, umístění, barva, ovládání. Hlučnost ventilátoru nemá vliv na funkci. Pokud ale máte velmi malou místnost a ne příliš široké stěny, chcete, aby vás ventilátor budil ze spaní? Stejně tak si ujasněte, jestli dáte ventilátor na zeď nebo na strop.

 

 

Je to „pouhý“ ventilátor a už jsme vás zahltili několika parametry. Nebojte se, poradíme vám rádi s výběrem nejlepšího řešení pro vaši domácnost. Napište nám nebo zavolejte.

 

 

Kdy pořídit radiální a kdy axiální ventilátor do koupelny?

Axiální typ má menší výkon a hodí se tedy do míst s kratším potrubím. Ty lepší zvládnou až 3 m, ale axiální ventilátor se hodí nejlépe do míst, kde je vývod z koupelny rovnou přes stěnu ven.

 

Radiální typ má větší počet lopatek, kterými vhání vzduch dovnitř i směrem ven. Má i větší výkon a zvládne několik metrů skrz odvětrávacího potrubí až ven. Radiální ventilátor je také vhodný pro vyústění do stupaček.

 

Ventilátory na toaletu a do koupelen najdete u nás v e-shopu.

 

 

Počet členů rodiny hraje roli také

Výkon ventilátoru je nejdůležitější parametr. Kromě velikosti místnosti a např. vzdálenosti toalety nebo sprchy od ventilátoru, musíte mít na paměti další praktické věci.

 

Kolik členů domácnosti místnost využívá?

 

 

Kolik peněz chcete do ventilátoru investovat?

 

 

Výběr koupelnového ventilátoru zabere čas. My vám velmi rádi poradíme také. Případně rovnou zamiřte koupit do e-shopu.

 

Do koupelny axiální nebo radiální ventilátor?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies