test2

Dražice - historie a současnost

Družstevní závody Dražice, tradiční výrobce ohřívačů vody a bojlerů, se o vaši teplou koupel starají již přes půl století. S heslem jednoduchost a efektivita oslňují po celém světě.

Největší výrobce ohřívačů vody, který se zajímá o ekologii

Družstevní závody Dražice jsou největším výrobcem ohřívačů a zásobníků vody v České republice a aspirují na pozici jedné z nejlepších evropských firem v oboru. V současnosti vyváží své zboží do téměř dvaceti zemí.

Díky perfekcionismu a neustále touze vyrábět ta nejlepší zařízení v souladu s technologickým pokrokem se závodu daří udržet si stávající zákazníky a neustále získávat nové. Družstevní závody Dražice se snaží nejen vyrobit ty nejúspornější a nejefektivnější ohřívače vody pro spokojenost klientů, zajímá je také blaho planety, proto například po kotlích na biomasu nejnověji nabízí i ohřívače a akumulační nádrže s fotovoltaickými panely.

Víc než jen ohřev vody

Ve spolupráci s majitelem firmy LOGITEX přišli na revoluční způsob uskladnění elektrické energie ze slunce do vody, namísto běžného a méně ekonomického uskladnění do baterií. Tento patent umožňuje využití přebytečného stejnosměrného proudu například na výrobu vlastní elektřiny. S tímto plně funkčním systémem se DZ Dražice staly oceňovanými po celém světě. Přesto výrobky zůstávají cenově dostupné , což je možné právě díky efektivitě a jednoduchosti výroby. Další výhodou při výběru zařízení od firmy je také podpora dotačním programem Nová zelená úsporám.

Přes sto let tradice

Ačkoliv značka Družstevní závody Dražice jako taková existuje od roku 1956, historie firmy sahá až do roku 1900 , kdy vznikl zárodek budoucího družstevního podniku, společnost s ručením omezeným pojmenovaná Obilní skladiště, řemeslný válcový mlýn a pekárna . V roce 1910 se obrací zaměření podniku a byla postavena první hydroelektrárna, který vznikla na doporučení profesora pražské techniky ing. Karla Nováka. Elektrárna zaznamenala velký úspěch a o sedm let později zásobovala energií 69 obcí. Ve druhé polovině dvacátých let již podnik vlastní na řece Jizeře osm vodních elektráren, parní elektrárnu, dva mlýny, pracuje pro něj 220 zaměstnanců a dodává energii do 383 obcí. V roce 1930 činil obrat společnosti tři čtvrtě miliardy korun!

Prosperující podnik elektráren, mlýnů a rozvodné sítě se však musel po znárodňování v roce 1948 přeorientovat na služby pro domácnost, tak pomalu začala zakázková výroba ohřívačů vody . V roce 1972 se zavedla sériová výroba kombinovaného ohřívače vody, ke konci osmdesátých let se těchto ohřívačů vyrábělo 13 000 kusů ročně. Po roce 1989 se z družstva vyčlenila samostatná firma Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. , pod tímto názvem ji známe i dnes. Od té doby se neustále modernizuje, rozšiřuje sortiment, počet klientů i zaměstnanců. V roce 2006 se stala vlastníkem podniku švédská firma NIBE Industrier AB , s pokračujícím rozšiřováním montážních linek vzrostla výroba v roce 2007 na 150 000 kusů ročně.

Vizionářské propojení uživatelského pohodlí a ochrany přírody

Firma nyní nabízí také hybridní ohřívače nebo ohřívače, které je možné ovládat pomocí chytrých telefonů, dále příslušenství, která redukcí vodního kamene chrání spotřebiče apod. Družstevní závody Dražice zajišťují také zpětný odběr a recyklaci starých spotřebičů.

Kromě přímých úspěchů na trhu se firma může pyšnit také třetím místem v soutěži Český výrobek roku 2018 za ohřívač OKHE ONE .

Dražice - historie a současnost
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies