test2

Jak na levný dům? Vyzkoušejte dřevostavbu!

Dřevo je materiálem, který se již po tisíciletí drží po boku člověka. Jeho kvality jsou tak vysoké, že nebylo v minulosti třeba ho nahrazovat. S časem přišly novinky, jako je kov, plast nebo kámen, avšak dřevo si stále nese své přednosti a mnoho uživatelů se k němu s radostí vrací. Je snadno dostupné, pyšní se překrásnou texturou a vůní, a navíc je vždy originální a přírodní. Když uvážíte tato pozitiva, proč byste si nemohli postavit ze dřeva třeba celý dům? My vám s tím pomůžeme!

Dřevo se může skrývat uvnitř

Na první pohled vaše návštěva nebo sousedé nemusí rozeznat, zdali se jedná o klasickou zděnou stavbu nebo dřevostavbu. Na rozdíl od masivních dřevostaveb, jako jsou například roubenky, může mít váš domek jen dřevěnou konstrukci, která se poté schová pod další materiál. Řadu výhod si zamiluje nejeden zákazník.

Rychlá stavba

Ruku v ruce s vytvářením běžné zděné budovy jde obrovské množství navozeného materiálu, odpad, zdlouhavý proces komponování různých prvků a ekologická neprospěšnost. Oproti tomu jsou dřevostavby připravovány podle přesně stanoveného plánu, který se postará o minimum zbytečného materiálu a po sestavení je dům téměř ihned obyvatelný. V prostoru se nacházejí jen kvalitní prvky, včetně několika nátěrů (například proti škůdcům), kovových součástí a betonových základů.

V souladu s přírodou

Zakoupíte-li si menší pozemek, jistě oceníte, že se na něj bude vejít velký dům. Zdi běžných domů zabírají velký prostor, zatímco dřevěné stěny jsou za stejných tepelně izolačních vlastností slabší a zároveň stejně účinné. Při svém běžném dni tak budete obklopeni komfortním prostředím a přírodními prvky, které se postarají o vaši duševní i fyzickou pohodu.

Kam za inspirací?

Zaujaly vás dřevostavby? V tom případě můžete kouknout na web, kde se lze přesvědčit o bohaté nabídce stavěných budov a prohlédnout referenční realizace. Nasbírané zkušenosti ze světa pomáhají jejich konstruktérům vytvořit dům z kvalitního dřeva a ušetřit za budoucí vícenáklady. Na výrobu používají prověřený materiál, který je schopen perfektně držet a akumulovat teplo, čímž snížíte náklady za energii. Podívejte se na několik perfektních realizací na přiložených fotografiích.

Ing. Michal Zídka ze společnosti Dumrazdva.cz, s.r.o. o dřevostavbách řekl:
"Stavění ze dřeva v minulosti nebylo v ČR mnoho rozšířeno. Stavební systémy s využitím dřeva ani dnes stále ještě nejsou využívány v takové míře, v jaké by si zasloužily. Ještě stále musíme dohánět trend, který má ekologické a ekonomické opodstatnění a v okolních zemích již mnoho let trvá. Doufáme, nebo jsme si spíše jisti, že i u nás nastartovaný trend ve stavění ze dřeva, bude pokračovat. Snad se u nás za těch 10-20 let bude stavět z tohoto ekologického a obnovitelného materiálu stejně často, jako v Německu, Rakousku, Švýcarsku, nebo třeba v severských zemích. Jsme přesvědčeni o tom, že minimálně v občanské výstavbě, je beton, či cihla překonána."

Jak na levný dům? Vyzkoušejte dřevostavbu!
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies