test2

Jak na zapojení akumulační nádrže?

Akumulační nádrž pomáhá k velmi kvalitnímu hospodaření s teplem. Pracuje na principu ukládání nabytého tepla pro pozdější upotřebení, aniž by musel být v provozu hlavní zdroj. Nádrž je tak velmi efektivním pomocníkem pro vytápění jak domácích, tak firemních prostorů. Zařízení lze připojit k mnoha tepelným zdrojů od kotle na tuhá paliva přes nejrůznější krby až po solární panely.

Jak akumulační nádrž funguje

Abychom akumulační nádrž správně zapojili, je potřeba znát princip, na kterém funguje. V podstatě jde o zásobník vody, která je zahřívána při vytápění primárním zdrojem. Teplota vody je udržována díky izolační vrstvě, která zabraňuje jejímu chladnutí. Tato teplá voda je využita v budoucnu na mírné topení nebo přitápění, aniž by bylo nutné používat jiný způsob topení.

Zapojení akumulační nádrže není žádná věda, ale...

Při zapojování nádrže dbejte zásad v návodu k použití, kde je také nakresleno schéma zapojení. Zapojují se většinou dva okruhy. První okruh přivádí teplou vodu vždy, když klesne teplota pod stanovenou hodnotu. Druhý okruh je napojen přímo na zdroj vytápění a tepelné přebytky jsou ukládány do nádrže.

Pro akumulační nádrž nejprve vyberte vhodné místo a začněte se sestavováním. Při zapojování větší nádrže pracujte ve dvou. Obvykle je montáž jednoduchá a nezabere příliš času. Přestože není zapojení nádrže nikterak složité, některé firmy požadují instalaci od odborníka, který montáž potvrdí v záručním listě.

Tipy pro správné fungování akumulační nádrže

Po prvním vyzkoušení topného okruhu doporučujeme vyčistit filtr od případných nečistot, které do něj byly naplaveny z nových trubek. Při dalším použití je kotel plně funkční.

Po dvou letech je vhodné zkontrolovat vnitřek nádrže, zda v ní není vodní kámen. Pokud ano, odstraňte jej. Při této příležitosti zkontrolujte stav anodové tyče, kterou v případě potřeby vyměňte. Životnost vnitřních součástek vždy závisí na tvrdosti používané vody.

I když se to může zdát samozřejmostí, nádrž by měla být umístěna v místnosti, kde je rozpětí teplot mezi 5 až 45°C. Také by v daném prostoru neměla být vysoká vlhkost. Proto nedoporučujeme instalaci v koupelně nebo na chatách, které jsou v zimě neobydlené.

Jak na zapojení akumulační nádrže?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím