test2

Jak položit podlahové topení

Chystáte se rekonstruovat vaše bydlení nebo stavět dům a chcete si dopřát luxus v podobě podlahového topení? Přinášíme vám pár tipů, díky kterým to bude hračka.

Podlahové topení se těší stále větší oblíbenosti. Hodí se prakticky do všech místností, záleží pouze na vás, kam budete chtít podlahové topení umístit. Velkou výhodou není pouze teplo od nohou, ale také to, že vlivem minimálního rozdílu teplot podlahy a vzduchu se snižuje pohyb prachu v místnosti, což uvítají zejména alergici.

Přečtěte si také:

Před samotnou instalací

Rádi vám poradíme s výběrem vhodných komponent pro podlahového topení, vřetně dodání veškerého potřebného materiálu. Ušetříte tak významné množství financí za instalaci. Samotná instalace není nijak složitá, je ovšem nutné držet se přesných pokynů.

Pro instalaci budete potřebovat:

  • Topnou trubku
  • Upínací lišty
  • Diletační pásku
  • Polyetylenovou fólii
  • Separační fólie
  • PVC příchytky
  • Skříňky s rozdělovačem
  • Podlahový polystyren EPS 100

Instalace podlahového topení

Prvním krokem instalace podlahového topení je instalace podomítkové skříně s rozdělovačem a připojení sběrného potrubí od rozdělovače ke zdroji tepla. Na konci této instalace je nutné dokončit zhotovení omítky. Dalším krokem je příprava podlahy. Podlahu pokryjeme podlahovým polyesterem, po obvodu místnosti upevníme diletační pásku. Na polystyren pokládáme separační fólii, která umocňuje izolační vlastnosti. Pro uchycení topných trubek lze zvolit systémovou desku nebo upínací lišty. Uchycení trubek je stěžejní pro finální zalití betonem nebo anhydridu.

Video návod zapojení, napuštění, tlakování, odvzdušnění a regulace podlahového topení

Ukázka instalace suchého podlahového topení

Video návod na instalaci elektrického podlahového topení

Jak si připravit svépomocí plochu pro podalhové topení

Krok za krokem pokládkou podlahového topení

Uvedení do provozu

Než přistoupíte k betonáži podlahy, je důležité zajistit možné úniky vody. 28 dní po betonáži se provádí topná zkouška, pokud topná zkouška dopadne dobře, můžeme po jejím ukončení pokládat finální krytinu. Při nedodržení výše uvedeného postupu může dojít k poškození podlahové krytiny. Mezi vhodné krytiny patří plovoucí podlaha, vinyl, keramická dlažba nebo dřevěné podlahy.

Jak položit podlahové topení
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies