test2

Je lepší zásobníkový nebo průtokový ohřívač?

Určitě jste se někdy potýkali s tím, jaký si máte vlastně ohřívače vody pořídit. K tomuto rozhodnutí vás asi doženou některé okolnosti, jako je například výstavba rodinného domu nebo rekonstrukce bytu. Popřípadě vám mohl náhle dosloužit váš starý ohřívač. Než si vyberete ten správný model, tak byste si měli zjistit mnohem více o tomto zařízení.

 

Průtok vs zásobník?

Zajímat by vás mohlo, že existují dva základní typy ohřívačů vody a to průtokové a zásobníkové. První jmenované zařízení se zpravidla využívá v menších prostorech, jako jsou kupříkladu byty. Tento typ ohřívačů je považován za vysoce efektní variantu, která uspoří nemalé finanční prostředky nejedné rodině. Jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché.

 

Teplá voda ihned k dispozici

Průtokový ohřívač principiálně ohřívá vodu v momentě její spotřeby. V tomto případě nevzniká žádná zásoba vody, tudíž tu nedochází k ohřívání a následnému chlazení. Navíc tento ohřívač má menší rozměry, díky tomu lze jej připojit ať už do koupelen či kuchyní. Je konstruován tak, aby odolával vlhkosti. Průtokový ohřívač se dá pořídit v několika výkonných variantách. Ty disponují světelnou signalizací provozu. Běžně se tento produkt prodává v elektrickém nebo plynovém provedení. Jeho cena se pohybuje od 2 tisíc až do 12 tisíc korun.

 

Velký objem teplé vody

Naproti tomu existuje druhý typ ohřívače tzv. zásobníkový. Ten si pořizují zejména lidé, kteří potřebují mít neustále při ruce dostatek teplé vody. Ten typ se hodí instalovat do rozlehlejších prostor, jako jsou rodinné domy a vilky. Toto zařízení má už regulaci teploty vody a jiné vychytávky. V nabídce zásobníkový ohřívačů lze sehnat beztlakové i tlakové modely s objemem vody 5 až 200 litrů. Právě ohřívače s objemem 5 až 15 litrů stojí přes 3 tisíce korun. Ve speciálních akcích se dají pořídit i levněji.

1_dzd-okce-n.jpg

Ukázka zásobníkového ohřívače

 

V dnešní době už není problém sehnat tyto přístroje v kombinovaném provedení a to v překrásném moderním designu. Podívejte se na na kompletní nabídku ohřívačů vody v našem e-shopu.

Je lepší zásobníkový nebo průtokový ohřívač?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies