test2

Plynové turbo kotle nahradily kondenzační kotle, víme proč

Mnoho zákazníků se nás stále ptá na dříve oblíbené plynové turbo kotle. Ty se od září 2015 již nemohou dle nařízení Evropské komise vyrábět. Výrobci od tohoto data pouze doprodávají skladové zásoby.

Logicky se tak na trhu setkáváte s turbo kotly, které jsou minimálně rok staré. Mají sice výhodnou pořizovací cenu, ale... Kdo by si ale dobrovolně zakoupil výrobek s technologií, která je minimálně několik let stará a která se před ukončením výroby nerozvíjela?

Odpovídajícím nástupcem turbo kotlů jsou plynové kondenzační kotle.

1_g-zem-c.jpg

Proč se turbo kotle přestaly prodávat?

Důvod vyřazení turbo kotlů (kotlů s nuceným odtahem spalin) je prostý. Tyto kotle fungují na přežité technologii, která není úsporná a nesplňuje limity pro vypouštěné emise (výrazně více znečisťuje životní prostředí).

1_g-zem-50v.jpg

Mohu turbo kotel používat?

Pokud si zakoupíte či již máte nainstalovaný turbo kotel, můžete jej nadále používat, jen je třeba počítat s tím, že musíte mít v pořádku spalinové cesty. V opačném případě doporučujeme nahradit starý kotel nahradit pouze kotlem kondenzačním.

Proč jsou kondenzační kotle úspornější?

Kondenzační kotel využívá pro ohřev vody zbytkové teplo vzniklé kondenzací plynných spalin. Díky tomu se mohou pochlubit úsporným ekologickým provozem s účinností až 109 %.

Turbo kotle jsou ale levnější

Srovnáte-li si ceny doprodávaných turbo kotlů s těmi kondenzačními, zjistíte, že ceny kondenzačních kotlů jsou vyšší. To však nevadí! Spočítali jsme průměrné úspory za vytápění kondenzačním kotlem a došli k závěru, že vyšší pořizovací cena kotle se zaplatí ve většině případů do dvou let. Následně již šetříte a na kotli vyděláváte.

Nevíte si rady s výběrem kotle?

Kontaktujte nás a my vám navrhneme optimální variantu.

Plynové turbo kotle nahradily kondenzační kotle, víme proč
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím