test2

Při zařizování koupelny myslete na bidet

Na mnoha veřejných toaletách i v domácnostech bidety nejsou. Pravděpodobně se vám nic hrozného nestane, když ho po záchodě bidet nepoužijete. Věc se má ale tak, že použití bidetu napomáhá nejen hygieně, ale i dlouhodobému zdraví. Myslete tedy na instalaci bidetu do vaší koupelny.Jak si ho vyberete?

 

Se špinavým ….. nechcete chodit

Už beatník Jack Kerouac (autor knihy Na cestě) psal, že si nosí na záchod kbelík s vodou a mýdlem, protože Američani to neznají. V zemích dálného a středního východu mají bidet na každém záchodě, nemají totiž toaletní papír. U nás naopak najdete velmi často jen toaletní papír a výjimečně bidet. Přitom čistotu udržujete jednoduše právě vodou.

Při umytí mýdlem totiž zabráníte šíření bakterií a jste šetrnější ke své pokožce. Pro lidi trpící hemeroidy je použití bidetu mnohem příjemnější a stejně tak jej ocení i ženy během své periody. Voda z bidetu je příjemná, protože si můžete nastavit teplotu.

 

V Japonsku jsou bidety součásti záchodu, u nás spíše samostatně

Japonské záchody mají přídatné panely, díky kterým si můžete vybrat z různých trysek s vodou, měnit teplotu a sílu vody, můžete si předehrát prkénko nebo ho vyčistit a dokonce se nechat zespodu ofénovat. Toalety se zabudovaným bidetem a dalšími funkcemi jsou ale k dostání i u nás. Patří k nejkomfortnějšímu, ale zároveň i k nejdražšímu řešení.

 

Další možností je samostatný bidet, který bude poblíž záchodové mísy.

Jsou 2 typy bidetů:

  • Stojací

  • Závěsný

Bidety jsou praktické i při úklidu domácnosti - napustíte si do kbelíku vodu, umyjete boty nebo umyjete tlapičky pejskům případně si opláchnete vlastní nohy. To vše samozřejmě s vždy vydenzifikovaným bidetem.

 

Různé druhy bidetů najdete v našem e-shopu >>,

 

Při zařizování koupelny myslete na bidet
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím