test2

Samostatně nebo přímo v koupelně? 5 důvodů, proč mít oddělenou koupelnu a záchod

Už pro 2 lidi může být spojená koupelna s toaletou občas problematická. Představte si tu situaci ráno, když oba vstanete ve stejnou dobu. Máte půl hodiny do odchodu do práce a jeden z vás se na 20 minut zamkne v koupelně a sprchuje se. Vy přitom potřebujete jen na záchod a vyčistit si zuby.Toto je jen jeden z mnoha příkladů, kdy budete proklínat architekta, který byt takto navrhl. Jaké další důvody vás přinutí přemýšlet o odděleném WC?

 

Oddělená toaleta zajistí i lepší hygienu

Výhody samostatné místnosti se záchodem je hned několik.

  1. Při spláchnutí se dostane do prostoru velké množství bakterií. Ty určitě nechcete mít na zubním kartáčku nebo osušce.

  2. V páru nebude docházet zároveň k blokování jak záchodu, tak i koupelny.

  3. Malá místnost se odvětrá rychleji než velká.

  4. Na toaletě by mělo být malé umyvadlo, pak se nemusíte chodit umývat do koupelny.

  5. Oddělený záchod od koupelny také nařizuje vyhláška. Pouze v bytě s 1-2 obytnými místnostmi může být záchodová mísa součástí koupelny.

S více obytnými místnostmi už jsou i nároky na větší počet toalet. Záleží také na počtu obyvatel domácnosti.

Přesvědčili jsme vás o výhodách? Jaké jsou ale nevýhody takového rozdělení?

Někdy budou místnosti tak malé, že k vám klaustrofobici nebudou chodit na návštěvu. Nevýhoda je, že budete muset uklízet 2 místnosti místo jedné a spotřeba kachliček bude větší než kdybyste měli jen jednu místnost.

Protože toto rozdělení nařizuje i vyhláška, musíte se s tím ale smířit.

V akoupelnyatopení.cz jsme jen odborníci s mnohaletou praxí a velmi rádi vám poradíme s výběrem vhodné toalety i koupelny do vašich prostor. Ozvěte se nám. Přejeme krásné bydlení.

Samostatně nebo přímo v koupelně?  5 důvodů, proč mít oddělenou koupelnu a záchod
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies