test2

Výhody a nevýhody tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo je špičkové zařízení s nejmodernější technologií, které je považováno za nejekonomičtější řešení. Na trhu se dá sehnat celá řada těchto komfortních a energeticky nenáročných přístrojů od věhlasných světových značek. Existují tři základní formy tepelných čerpadel: vzduch/voda, země/voda a voda/voda. Každý z těchto typů se může pochlubit jedinečnými přednostmi, ale také i několika nevýhodami.

tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo na principu vzduch – voda se dá instalovat do každého objektu. Zde vytopí perfektně obytné prostory. Samozřejmostí je i ohřev teplé vody. Posloužit může také pro ohřev bazénu, který je situován v interiéru či exteriéru. V případě tohoto druhu čerpadla odpadají větší stavební úpravy. Snadno se uvádí do provozu. Zpravidla se umisťuje do vyhrazeného venkovního anebo vnitřního prostoru. Kde ovšem není dostatek místa, využívá se účelně každý kout. Toto zařízení může pak stát v chodbičce či u schodiště. Není problém jej pevně zabudovat na střechu budovy. Tepelné čerpadlo vzduch/voda se vyznačuje nízkou pořizovací cenou. Na druhé straně je hlučnější, při extrémně nízkých teplotách má mnohem nižší účinnost. V neposlední řadě má podstatně kratší životnost.

tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo na principu země – voda se hodí pro stavby, jež disponují rozlehlejším pozemkem. Na něm bude potřeba buďto vyhloubit hloubkové vrty anebo uložit plošné kolektory. K jeho provozování je zapotřebí získat souhlas od patřičných úřadů. Obrátit se proto lidé musí na příslušný stavební i vodoprávní úřad. Čerpadlo země/voda vyniká tichým chodem a dobrým stabilním výkonem. Naproti tomu jde o mnohem vyšší investici.


Tepelné čerpadlo na principu voda – voda se využívá v momentě, kdy na pozemku je dostatečně velká zásoba vody. Tato alternativa má nízké pořizovací náklady. Vyzvednout lze i vysoce stabilní topný výkon. Vložené investice do tohoto zařízení se lidem vrátí v co nejkratší době. Tak jako předchozí model čerpadla se neobejde bez náležitého povolení.

Prohlédnout nabídku tepelných čerpadel >,,>,,

Výhody a nevýhody tepelných čerpadel
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies