izolace AEROFLEX SSH 22/13
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Položka zatím nebyla hodnocena.
Chci ohodnotit tuto položku.

izolace AEROFLEX SSH 22/13

Výrobce:Aeroflex
Katalog. číslo:3.513.022
Běžná cena v obchodech: 109 vč. DPHUšetříte 33 Kč (30 %)
Původní cena: 109 vč. DPH
Naše speciální cena: 76 Kč vč. DPH
Doba dodání: obvykle do týdne skladem
?
Dostupnosti se aktualizují každý den.
Pro aktuální informaci volejte na tel.
+420 603 189 981.
× 2 m

Izolace AEROFLEX

AEROFLEX je vyroben především z EPDM (etylen-propylen, dien-monomer). EPDM se vyznačuje vynikající odolností vůči UV-záření a povětrnostním vlivům a má zároveň mimořádně dobré izolační vlastnosti. Ostatní elastoměrní izolační materiály jsou vyrobené většinou z NBR/PVC-směsí. Následně popíšem rozdíly rozdílných materiálů:
1. UZAVŘENÁ BUNĚČNÁ STRUKTURA
Uzavřená buněčná struktura zajistí nízkou propustnost vodních par a absorpci vody, co zamezuje průniku vody do izolace. Voda má 15x větší (horší) λ,-hodnotu (tepelná vodivosť) jako AEROFLEX®. To znamená: když voda pronikne do izolačního materiálu, zvětšuje (zhoršuje) se dramaticky λ,-hodnota. Otevřené buněčné struktury jako skelná vata, čadičová vata atd. zachycují vodu přez vnitřní kondenzaci a zvětšují (zhoršují) λ,-hodnotu.
2. TEPELNÁ VODIVOST
Tepelná vodivost AEROFLEXu® je relativně nízká, v porovnání s většinou elastických izolačních materiálů. Díky uzavřené buněční struktuře a nizké propustnosti vodních par je tepelná vodivost AEROFLEXu® po celou životnost mimořádně stálá.
3. VELKÝ TEPLOTNÍ ROZSAH
AEROFLEX®, izolace z EPDM-kaučuku zůstává flexibilní do teploty -40°C – ne příliš podcenitelná výhoda při teplotách pod 0°C.
AEROFLEX® si ale zachovává svojí úplnou funkčnost do teploty -200°C. I při vyšších teplotách je AEROFLEX® vynikající a může být použit do 150°C (dlouhodobá teplota 24 hodin denně, několik let) a do 175°C (přechodně).
4. ODOLNOST VŮČI OZONU, UV ZÁŘENÍ A POVĚTRNOSTNÍM PODMÍNKÁM
Jedna z vynikajících vlastností EPDM je odolnosť vůči Ozonu, UV záření a povětrnostním podmínkám. EPDM je široce využíván v automobilovém průmyslu na gumové okení těsnění a gumové hadice v motorovém prostoru. Životnost AEROFLEXu® ve vnějším prostředí je několik let, zatím co NBR/PVC, nebo PE-pěna za krátký čas popraská (několik týdnů).
5. ODOLNOST VŮČI PLAMENU A DYMU
AEROFLEX® je speciálně vyvinut, aby dodržoval celosvětové požární standardy:
ASTM E84 25/50 UL-94 V0
JIS K6911 nehorlavý DIN 4102 B2
EMPA 5.3 IMO A.653 schválen
AEROFLEX® má požární třídu B2, není samovznětlivý a nevede oheň.
6. NÍZKÁ TOXICITA
AEROFLEX® neobsahuje PVC. Jako retardér hoření je použit hliník-trihydrát /2 Al (OH)3 250-500°C , Al2O3 + 3H2O/, voda /H2O/ se uvolňuje od teploty 300 – 600°C. Hlavní koncepce AEROFLEXu® je nízká toxicita dymu při hoření, čili se lidé při úniku neudusí (neotráví) dymem.

Provozovatel