Příložné termostaty jsou vhodné pro snímání teploty topné vody v potrubí a tím je vhodný pro spínání...
Prostorové termostaty RAA Prostorové termostaty, rozsah nastavení žádané teploty 8 až 30 °C, přepín...
Prostorový termostat s LCD displejem bez časového programu, pro vytápění Velký LCD displej Bat...
Programovatelné regulátory prostorové teploty REV24 Týdenní programovatelný PID regulátor, automati...
Programovatelné prostorové termostaty RDE Týdenní programovatelné termostaty, dotyková kapacitní tl...
Bezdrátový prostorový termostat s LCD displejem bez časového programu, pro vytápění Velký LCD di...
Programovatelné regulátory prostorové teploty REV24 Bezdrátový programovatelný PID regulátor, autom...
Regulátor RDE100.1DHW je určen k regulaci prostorové teploty v systémech vytápění, obsahuje samostat...
Prostorové termostaty RAA Prostorové termostaty, rozsah nastavení žádané teploty 8 až 30 °C, přepín...
Základním faktorem, který ovlivňuje kvalitu bydlení, je především topení. Vytápění místností je v závislosti na počasí a ročním období potřebné po větší část roku. Proto je potřeba věnovat dostatek času výběru toho typu topení, které je vhodné právě pro váš dům či byt. Jaké jsou druhy topení?
Pokud se ve vašem okolí nachází síť plynovodu, můžete uvažovat o vytápění plynem. Vytápění zajišťuje plynový kotel. Současná kvalitní a stylová zpracování těchto kotlů umožňují jejich instalaci i na viditelném místě v interiéru, například v koupelně, a to buď jako stojací, nebo závěsný. Provoz je zcela nenáročný a velmi tichý. Kotel může pohánět klasické radiátory, konvektory nebo teplovní podlahové topení. Pro rekreační objekty pak využijete přímotopy.
Elektrická energie je obecně dobře dostupná, proto elektrické topení tvoří oblíbený způsob, jak si doma zajistit teplo. Pořízení elektrického kotle je finančně nenáročné, náklady za samotné vytápění se pak odvíjí od velikosti prostoru a jeho zateplení. Snadné ovládání, optimální design i tichý provoz umožňují umístění elektrického kotle v podstatě kdekoli. Kromě klasických radiátorů můžete použít také elektrické podlahové topení nebo přímotopy.
Nízké ceny topiva jsou důvodem masivního využívání kotlů nebo krbů a kamen na tuhá paliva. Nabízené automatické kotle splnují přísné emisní normy, jsou snadno ovladatelné a mají nízké náklady na vytápění.
Nízkoenergetické domy a energeticky pasivní domy je možné úspěšně vyhřívat solární soustavou, sdružující přípravu teplé vody a vytápění. Toto propojení je výhodné pro efektivní provoz solárních kolektorů. Potřeba tepla na vytápění budov se během roku mění a požadovaná hodnota solárního pokrytí pak ovlivňuje návrh zařízení a jeho energetické přínosy.
Jako alternativní zdroj topení jsou využívána tepelná čerpadla. Podle toho, odkud je získávána energie se dělí na typy vzduch/vzduch, vzduch/voda, země/vzduch, voda/voda. Tepelné čerpadlo lze umístit do novostaveb i starších domů. Vstupní náklady se velmi rychle vrátí v nízkých provozních výdajích po následující léta.
Volba ideálního způsobu vytápění závisí na vnějších faktorech, jako je dostupnost druhu vytápění, velikost vytápěné plochy, zateplení, tepelná ztráta a podobně. Přínosná je často kombinace více typů topení. Možností k výběru je také způsob rozvodu tepla, a to třeba elektrickým nebo teplovodním podlahovým topením, které umožňuje sdílet teplo do vytápěného prostoru převážně sáláním, nebo pomocí radiátorů, které šíří teplo do místnosti konvektivně, tedy prouděním.