test2

Elektrické vytápění domu pro a proti

U elektrického vytápění vzniká teplo při přeměně elektrické energie. K tomu slouží elektrické spotřebiče či zařízení. Elektrické topení se používá k vytápění nejen obytných prostor, ale i kancelářských a výrobních objektů.

 

Jaké jsou možnosti vytápění na elektřinu?

Elektrické topné spotřebiče mohou využívat odporový ohřev, infraohřev či jde přímo o elektrokotle. U zařízení s odporovým ohřevem je vzduch ohříván průchodem kolem rozžhavených topných těles či minerálním materiálem. Může jít o přímotopy či topné ventilátory. U druhé skupiny jde o podlahové topení s topným kabelem, rohoží či fólií, sálavé panely či akumulační kamna.

podlahové topení

 

Nejoblíběnější je podlahové vytápení

Nejoblíbenějším druhem elektrického vytápění, ale bývá elektrické podlahové vytápění. Teplo u tohoto typů vytápění ohřívá povrchy těles a stavebních konstrukcí. Teplo se tak dostává k lidem prostřednictvím sálání sekundárních zdrojů tepla. K vytápění slouží elektrické termokabely. Ty se instalují přím na betonovou podlahu. Betonová podlaha se musí nejdříve odizolovat. Tím se zabrání nežádoucím úniků tepla. Termokabely se též mohou upevnit na horní vrstvu ztuhlého betonu a zalijí se další vrstvou betonu. Termokabely se mohou instalovat i pod dřevěné, laminátové podlahy bez nutnosti je zalévat betonovou vrstvou. Termokabely mohou být fixované na samolepicí umělohmotné síťovině.

 

Výhody

Pro elektrické vytápění mluví fakt, že poskytuje významné úspory energie. Teplota potřebný k vytápění je nižší než u konvenčního vytápění. Dispoziční řešení není vázáno na polohu vytápěcího tělesa. Prostor je díky tomu lehčí. Vytápěcí kabely je možné instalovat kamkoliv. Není důležité o jaký typ místnosti a podklad jde. Výborné je zejména u starších bytů, kde není možné zvýšit úroveň podlahy. Je možné vyhřívat jen některá místa. Poskytuje jednoduchou a přesnou regulaci.

 

Nějaká negativa

Proti použití mluví zejména vyšší provozní náklady, závislost na veřejném zdroji energie. Vzniklé chyby se špatně odhalují a napravují.

Elektrické vytápění domu pro a proti
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies