test2

Jak snadno vyčistit terasu? Víme, jak na to

Nedílnou a velmi příjemnou součástí rodinných domů je terasa. Zejména přes léto je terasa místem posezení, grilování s rodinou a přáteli. Jak udržovat terasu čistou a snadno ji uklidit? To se dozvíte v tomto článku.

 

Časté využívání terasu zatěžuje

Terasa je častým používáním namáhána. I při šetrném chování je terasa vystavena vnějším vlivům, které ji škodí. Nezastřešené terasy jsou znečisťována například spadaným listím nebo jehličím, ale ani zastřešená terasa se nevyhne působení bláta z bot, kontaktů se zbytky jídla, rozlitého vína, barev, olejů a dalších stop lidské činnosti.

čistění terasy

 

Jak vyčistit terasu

Má-li terasa sloužit svému účelu, je třeba se o ni řádně starat. Zásadní roli při čistění terasy hraje materiál, ze kterého je terasa vyrobena. Jako příklad si uvedeme tři velmi oblíbené a rozšířené materiály - dřevo, beton, dlažba. Tento návod na čistění teras však lze použít jako inspiraci i pro ostatní materiály, jako třeba přírodní kámen a plasty.

 

Čistění dřevěné terasy

U dřevěných teras je velice důležité, aby dřevo terasy bylo správně ošetřeno. Mechanické nečistoty, např. listí a hlínu, ze dřeva odstraníme ometením, kartáčováním, povrchové skvrny lehkým přebroušením. Při čistění používáme pouze přípravky určené na dřevo. Pokud použijeme při čistění vodu, je důležité umožnit terase řádně vyschnout.

 

Čistění betonové terasy

Betonové podlahy teras jsou velmi praktické a odolné. Mechanické nečistoty odstraníme zametením, na hrubší nečistoty můžeme bez problémů použít tlakové mycí zařízení. Určitou nevýhodou betonu je nasákavost. Vhodná impregnace riziko znečistění snižuje a usnadňuje následnou údržbu.

terasa dřevo

 

Čistění dlažby

Dlažba se velmi dobře čistí. Snese zametání, kartáčování i vytírání. Dlažba s protiskluzovým povrchem se hůře čistí setřením oproti běžné hladké dlažbě v interiéru. Můžeme však bez obav použít tlakové mycí zařízení. Ale i v tomto případě je při výběru čistících prostředků nutné dbát doporučení výrobce.

čistění teras strojem

 

Mycí stroj - jednoduché univerzální řešení

Pokud si chceme ušetřit práci i čas, je mycí stroj jednoznačnou volbou, stačí mít přívod elektřiny. Rotující kartáče a regulovatelný přívod vody pracují za nás. Mycí stroj lze použít na téměř všechny běžně dostupné povrchy. Vysoká účinnost omezuje nutnost používat chemii, šetříme tedy životní prostředí i naše peněženky.

čistění dlažby terasy

 

Pohled profesionála - Jana Bezoušková, specialista společnosti Kärcher v oblasti čištění o čištění terasy řekla:

„Při čištění teras musíme brát v úvahu zejména materiál, ze kterého je terasa postavena, a míru znečištění. Pro preciznější a zejména pohodlnější čištění jsou vhodné tlakové myčky. Na kvalitní tlakové myčce jako je např. Kärcher K 5 Full Control Home si můžete velmi snadno nastavit tlak, kterým budete čistit a vybrat si trysku nebo nástavec pro čištění teras. Pro citlivější povrchy jako je např. dřevo, je vhodné zvolit právě nástavec na terasy, který jemně odstraňuje nečistoty.“, říká Jana Bezoušková, specialista společnosti Kärcher v oblasti čištění.

„Když se bojíte poškození a nechcete řešit, zda je konkrétní tlak a tryska vhodná na čištění terasy, je možné použít univerzální čistič teras Kärcher PCL 4. Snadno a bez námahy vás zbaví všech nečistot včetně mechu a zelených řas. Jeho účinnost je dána dozadu se otáčejícími kartáčovými válci. Díky manuální regulaci spotřebuje jen tolik vody, kolik je potřeba a zamezí tak zbytečnému plýtvání. Kartáčové válce čistí až ke kraji. Přístroj je navíc ergonomicky koncipovaný, takže práce s ním je velmi pohodlná.“

Dodává Jana Bezoušková. www.karcher.cz

 

 

Jak snadno vyčistit terasu? Víme, jak na to
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím