test2

Jak vybrat koupelnový nábytek?

Koupelna je pravděpodobně prvním místem, kam zamíříme po probuzení a posledním, kde trávíme čas před spaním. Právě proto by měla být zařízená tak, abychom se v ní cítili dobře a dokázali se naladit na nadcházející den, nebo se naopak příjemně zrelaxovali po celodenním shonu. Vybrání vhodného koupelnového nábytku je základním krokem k tomu, abychom v naší koupelně vykouzlili právě takové prostředí.

Podle čeho vybrat nábytek do koupelny?

Typy umyvadlových skříněk

Koupelnového nábytku existuje nepřeberné množství, proto bychom se měli v prvé řadě rozhodnout, jaké kusy bychom v koupelně chtěli mít. Umístění umyvadla je asi prvním bodem, nad nímž bychom se měli zamyslet.

Umyvadlo může být přímo zabudované v umyvadlové skříňce, což je klasika, která prakticky spojuje umyvadlo a úložný prostor. Druhou variantou je umístění umyvadla na desce. Jedná se o moderní a elegantní řešení, ale musíte počítat s tím, že pod deskou už obvykle nejsou skříňky k uložení věcí. Na desku však lze umístit dvě umyvadla vedle sebe, což se hodí, pokud bude koupelnu využívat větší množství lidí.

jak vybrat

Nezbytné úložné prostory

Kromě umyvadlové skříňky nebo desky je vhodné mít v koupelně i další úložné prostory, kam bychom mohli přehledně uspořádat vše potřebné. K dispozici jsou koupelnové skříňky, do nichž se vejde větší množství věcí. Volit můžete z mnoha rozměrů (vysoké, závěsné apod.) a provedení (s dvířky, zásuvkami).

V případě, že chcete mít nejpoužívanější kosmetiku po ruce, můžete zvolit koupelnové regály nebo poličky, na něž můžete zároveň umístit dekorace pro zkrášlení prostoru.

koupelnový nábytek

Volba materiálu

Koupelna je místo s velkou vlhkostí, která může mít na nábytek nepříznivý vliv. Většina koupelnového nábytku by proti ní však měla být ošetřena, ať už je vyrobena z jakéhokoli materiálu.

Materiál tedy budeme volit pravděpodobně především na základě designu a finančních možností. Na skříňky se nejčastěji využívají laminované nebo dýhované desky, které patří k levnější variantě a celkově působí klasickým stylem. Dražší a kvalitnější jsou potom MDF desky, desky z masivu nebo biodesky. S jejich pomocí můžete vykouzlit koupelnu ve venkovském stylu, retro stylu nebo třeba ve skandinávském stylu.

Zvolte z palety barev

Škála nabízených barev je opravdu široká a tak záleží jen na vašich preferencích. Bílá barva místnost opticky zvětší, takže se hodí do menších koupelen. Jiné barvy mohou působit netypicky až extravagantně, ale pokud je toto váš styl, nebojte se jich. Myslete však na to, že lesklé materiály jsou náročnější na údržbu, protože je na nich vidět každá kapka.

U desek z masivu můžete volit z různých odstínů a druhů dřeva od javoru, dubu nebo ořechu až po exotičtější teak.

Pozor na rozměry

Důležitým faktorem při volbě nábytku jsou samozřejmě i rozměry. Obzvláště u menších koupelen nám mohou nadělat těžkou hlavu. Naštěstí je na trhu obrovské množství variant, z nichž lze vybírat. Místo můžeme ušetřit volbou umyvadlové skříňky, kterou doplníme o skříňky závěsné, které můžou být navíc opatřené zrcadlem, takže získáme dva prvky v jednom. U umyvadlové skříňky dávejte pozor, zda jsou její rozměry uváděné s umyvadlem nebo bez něj.

U větších koupelen se obvykle meze nekladou a záleží jen na vaší fantazii a rozpočtu. Pokud si nevíte rady, jak všechen nábytek do místnosti uspořádat, nechte si poradit. Rádi vám s návrhem pomůžeme a vy se pak budete moci těšit z koupelny přesně podle vašich představ.

Prohlédnout koupelnový nábytek >,,>,,>,,

Jak vybrat koupelnový nábytek?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím