test2

Jak vybrat sprchovou zástěnu? Máme zaručené tipy

Rekonstruujete koupelnu nebo sprchový kout? Na jaké parametry se zaměřit konkrétně při výběru sprchových zástěn? Určitě zejména na to, jaký máte vymezený prostor, zda stavíte vysněnou koupelnu ve svém domě nebo investujete do cizího podnájmu. Dále je třeba zohlednit tvar sprchového koutu, zda budete mít vaničku, možnosti otevírání a materiál rámů i samotné výplně.

 Vybírejte dle:

 

Tvar sprchové zástěny

S tím, jaký máte prostor pro sprchový kout, zda se jedná o danou niku či jiné umístění v koupelně, bude souviset to, jaký tvar sprchového koutu a zástěn zvolíte. Vybrat můžete základní jednoduché křídlo, zástěny čtvercové, obdélníkové, půlkruhové nebo jinak atypické. Důležité je vzít v potaz také pohodlnost vstupu do sprchy, neklaustrofobická a příjemná velikost vchodu by měla být minimálně na šíři ramen.

 

Sprchový kout s vaničkou nebo bez vaničky?

Zvažujete sprchový kout bez vaničky? Většinu sprchových zástěn lze dnes snadno propojit i se zemí nebo zděnou obezdívkou. Všechny tyto varianty mohou být praktické i estetické, záleží samozřejmě na konkrétním provedení. Volíte-li vaničku, musíte ověřit a změřit, která zástěna k ní bude pasovat. Zvlášť pokud vybíráte vaničku s čtvrtkruhovým vstupním otvorem, pětiúhelníkovým půdorysem či jiným atypickým tvarem. Zde bude měření o něco specifičtější.

Volba sprchového koutu bez vaničky je vhodná především pro novostavby s dokonale rovnou podlahou. Při výběru zástěny do sprchového koutu bez vaničky, které jsou momentálně velmi moderní, nejste nijak limitováni, proto dbejte především na výběr protiskluzové dlažby a odtokového žlábku nebo roštu. A samozřejmě na to, aby pokládka dlažby byla v dostatečném sklonu vzhledem k odtoku vody. Samotný výběr zástěny se opět odvíjí od daného prostoru.

 

Podle čeho volit typ otevírání

Klasické křídlové otevírání je vhodné, máme-li v koupelně dostatek prostoru. Můžeme vybírat jedno i dvoukřídlé dveře s otevíráním jako u klasických dveří, kdy se obě křídla rozevírají v přední části nebo na sebe jako například u menších čtvercových sprch naléhají při hraně sprchového koutu. Dalším parametrem výběru jsou panty, které mohou být buď běžné nebo s možností nadzdvihnutí, což je praktické pro údržbu.

Pro malé koupelny se mohou více hodit prostorově ekonomičtější dveře posuvné nebo zalamovací. Zalamovácí jsou dveře jsou ideální, pokud musíme vyřešit problém vstupu do již daného vyzděného koutu, jelikož jsou dobře variabilní v nastavení šířky.

U posuvných dveří lze volit mezi jednoduchými nebo zdvojenými kolečky, která jsou považována za kvalitnější a trvanlivější. Jednou z výborných variant pojezdů je ten, který při otevírání a zavírání dveří zároveň čistí pojezdové drážky.

zastěna

 

Výplně sprchových zástěn

Přestože je dnes na trhu na výběr z mnoha materiálů, stále se pro výplň sprchových zástěn nejčastěji používají sklo a plast, jednou z ušlechtilejších variant plastu jsou zástěny akrylátové. Sklo, které se nachází ve výplních sprchových zástěn je bezpečností, lze ho velmi těžce rozbít a pokud se tak stane, rozpadá se na drobné kousky bez ostrých hran podobně jako autoskla. Navíc je možné volit skla se speciální povrchovou úpravou, na které se nedrží voda kvůli snadnější údržbě. Zda zvolit čiré nebo matné sklo je pak zcela na vašem estetickém cítění.

https://www.akoupelnyatopeni.cz/images/sklady/GD4870.jpg

 

Materiály rámů sprchových zástěn

Rámy se velmi často vyhotovují z lehké a odolné hliníkové slitiny v nejrůznějších barevných provedeních, matné, leštěné i chromované. Dalším často voleným materiálem je plast, jehož výhodou je především to, že nekoroduje a neloupe se, nicméně není tak odolný jako rám hliníkový. Minimalistickým elegantním řešením je trend bezrámových zástěn.

https://www.akoupelnyatopeni.cz/images/fotogalerie/110875_45460_v.jpg

Koupit sprchové zástěny v akci >>

 

Jak vybrat sprchovou zástěnu? Máme zaručené tipy
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím