test2

Jak vybrat umyvadlo?

Umyvadlo je důležitý koupelnový prvek, u kterého budete trávit hodně času a který bychom neměli v žádném případě podceňovat. Zaslouží si ovšem mnohem více pozornosti, než tomuto zařízení ve skutečnosti věnujeme. Takový unikátní kousek dokáže s koupelnovým prostorem udělat úplné divy.

 

Podle čeho vybrat umývadlo?

Začínáme s výběrem

Při výběru umyvadla bychom se měli zaměřit nejenom na design, materiál, tvar a velikost, ale i na praktické a funkční řešení. Nejprve si musíme stanovit maximální částku, kterou jsme ochotni utratit za toto zboží. Na paměti musíme mít i naše prostorové možnosti.

 

 

Tvarové pojetí a s ním spojený design

Nabídka umyvadel je náramně pestrá. K mání jsou jak modely v klasickém, rustikálním, retro a moderním pojetí, tak i luxusnější a extravagantnější verze. V obchodech se lze setkat s nespočtem typů umyvadel ve standardních i netypických rozměrech. Prohlédnout si tu můžeme hranaté, rohové, polozápustné, zápustné, asymetrické, nábytkové či závěstné modely, též i umyvadlové mísy, jedinečně řešené modely na desce či apartní umývátka. Tato zařízení se nejčastěji vyrábí ve čtvercovém, obdélníkovém, oválném, kruhovém, polokruhovém a déčkovém tvaru. Velikost umyvadla vybírejte dle velikosti koupelny, pamatujte, že větší umyvadlo je vhodnější, můžete jej používat nejen na umývání, ale i na praní či mytí hlavy. Design a tvar umyvadla vybírejte dle ostatních keramických komponent. Doporučujeme dodržovat stejný barevný odstín i tvarové linie. Vhodné je proto vybírat zboží od stejného výrobce, ideálně stejné řady, což zajistí optimální výsledek.

 

 

Volba glazury a materiálu

Na výběr máme keramická umyvadla, která se velmi snadno a dobře udržují v čistotě. Vedle běloskvoucích glazur vedou i černé odstíny. Luxusním dojmem působí zlaté a stříbrné tóny. Fantasticky vypadají koupelnové doplňky z přírodního kamene a litého mramoru. Ty mají svou osobitou eleganci. Právě tyto umyvadla se dají kombinovat se dřevem, sklem a nerezem. Skvělou alternativou jsou i modely z dostatečně silného bezpečnostního skla. Tento druh umyvadel se prodává v čiré verzi a světle zeleném odstínu, taktéž i v červeném, modrém, medovém, oranžovém, bílém a černém zbarvení. Neotřele se jeví série skleněných umyvadel v provedení imitace kamene. V neposlední řadě si můžeme pořídit nerezové umyvadlo ve vysokém lesku. Tento efektní kousek se bude krásně vyjímat v moderně zařízené koupelně.

20501_small.jpg

S otvorem či bez

Do běžných koupelen doporučujeme vybírat umyvadlo s otvorem, který umožní vypouštění použité vody do odpadu. Umyvadlo bez otvoru je vhodné především pro místnosti, kde není přímé napojení na odpad či vodovod.

 

Typ umyvadla

Při výběru umyvadla se dále zaměřte na umístění umyvadla. Pokud budete mít umyvadlo zabudované ve skřínce, zvolte nábytkové zabudované umyvadlo v předepsaných rozměrech. Plánujete-li umyvadlo umístit na desku, vybírejte umyvadlo k tomu speciálně určené, které bude mít uzpůsobený vývod i design. U běžných umyvadel si rozmyslete, zda budou posazené na sloupku či volně viset v prostoru. Nicméně vybrat bychom měli takový model umyvadla, který nádherně zapadne do naší koupelny.

10080_small.jpg

 

Podívat se na kompletní nabídku umyvadel v e-shopu >,,>,,

 

Jak vybrat umyvadlo?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím