test2

Jak vypustit vodu z bojleru?

Zřejmě každý z nás potřebuje jednou za čas vypustit vodu z bojleru. Můžeme k tomu mít řadu nejrůznějších důvodu, mezi které patří například pravidelná údržba, potřeba servisní opravy či kompletní výměna zařízení.

Bojler je možné vypustit i ve chvíli, kdy víme, že ho nebudeme delší dobu využívat. Aby nám bojler co možná nejdelší dobu vydržel v dobrém stavu, je zapotřebí se o něj starat a pravidelně ho čistit. Intervaly mezi jednotlivými údržbami jsou závislé na kvalitě vody a využívání. Obecně však platí, že je žádoucí minimálně jednou za rok bojler vyčistit a zkontrolovat důležité funkční prvky.

Než se pustíte do vypouštění vody

Vodu z bojleru je možné vypustiti několika způsoby. Než se však do toho pustíme, musí být voda v bojleru chladná, aby nehrozilo, že se o ni popálíme. Proto je ideální bojler vypnout alespoň jeden den před plánovaným vypouštěním. Jedině tak bude mít voda dostatek času na to, aby vychladla.

Před samotným vypouštěním musí být bojler odpojen od elektřiny a samozřejmě je nutné uzavřít i přívod vody do bojleru.

Mějte na paměti, že z bojleru budou, kromě vody, odcházet i usazeniny. Není proto extra vhodné tuto vodu vylévat do vany či umyvadla.

Jak vypustit vodu z bojleru?

Jak již bylo zmíněno výše, způsobů je několik. Mezi nejrychlejší způsob patří ten, kdy odmontujeme horní kryt, odpojíme veškeré součástí a dostaneme se tak do prostoru samotné nádoby. Zde je možné vodu nabírat do kyblíků či jiných nádob. Vodu je možné odstranit během pár minut.

Dalším způsobem je klasické vypuštění přes pojistný ventil a vodovodní baterii. To funguje tak, že vodovodní baterii otevřeme na maximum a následně povolíme pojistný ventil. Ve chvíli, kdy je tento povolený, začne voda pomalu odtékat. Nesmíme zapomenout pod pojistný ventil umístit další kyblík nebo jinou větší nádobu a množství vody kontrolovat a průběžně vylévat. Díky otevřené vodovodní baterii se do bojleru dostává přes potrubí vzduch, což je žádoucí, jinak by se nám ho nepodařilo vypustit.

Pokaždé, když budete vodu vypouštět, myslete na to, že je nutné mít bojler odpojen od elektřiny a zdroje vody.

Jak vypustit vodu z bojleru?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím