test2

Kondenzační kotle dokážou snížit spotřebu plynu

Princip kondenzace je lidstvu znám už více jak 100 let. Jeho širšího uplatnění se ale dočkává teprve nedávno. Je to s podivem, protože kondenzační kotle poskytují výhody úspornosti a šetrnosti k životnímu prostředí.

 

Úspora při vytápění

Pro lepší představu, u klasického kotle odcházejí spaliny komínem, naopak u kondenzačního kotle spaliny odevzdají teplo ochlazené vodě a přihřejí ji. Po ochlazení vody dochází ke kondenzaci vodní páry a uvolnění kondenzačního tepla. Úspora tedy spočívá v tom, že se využívá určitá část tepla, která by za normálních okolností byla neužitečná. Uspořit tak jde až o 15 % energie než u klasických kotlů.

 

Základní dělení

Kondenzační kotle lze rozdělit na stacionární či na závěsné. Stacionární kotle stojí na zemi v kotelně či technické místnosti. Jejich součástí nejsou čerpadla. Oběh vody je samovolný způsobený rozdílnou teploty.

 

Na co se zaměřit?

Závěsný kotel kombinovaný zvládá vytápění i průtokový ohřev vody. Závěsné kotle jsou vhodné do bytů. Má menší zásobník vody fungující jako zdroj teplé vody. Závěsný kotel lze umístit do kuchyní či do koupelen.

 

Pří výběru toho správného kotle je nezbytné zvážit velikost vytápěného prostoru a jeho typ, počet osob obývajících obytné prostory a způsob ohřevu teplé vody. Promyslet je potřeba i tepelné ztráty objektu, možnost na pojení na komín a umístnění kotle. Je nezbytné mít na paměti, že ne každý kondenzační kotel lze napojit na komín.

 

Komín může být navržen na klasické kotle a to by mohl být problém. Ti co komín nemají, mohou zvolit turbo kotel s odvodem spalin přes stěnu do volného ovzduší. Kotle by měl být instalován v dostatečné vzdálenosti od hořlavých předmětů. V blízkosti b y neměl být plynoměr ani hlavní uzávěr plynu. Nejlepší je pokud se nachází zásobník či přímo kotel v blízkosti odběrného místa. Tím se sníží tepelné ztráty v potrubí. Důležité je také zvolit dostatečně výkonný kotel.

 

Prohlédnout nabídku sekce kondenzační kotle

Kondenzační kotle dokážou snížit spotřebu plynu
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím