test2

Koupelnová vychytávka: Žlab s možností vložení obkladů

Návrh a zpracování koupelny se může zprvu zdát jako jednoduchý úkol. Avšak mnoho technických prvků a vybavení, jako jsou baterie, různé otvory k odtoku a žlaby mohou celkový estetický dojem zcela vyvrátit. Pokud svou koupelnu chcete navrhnout tak, aby působila jako harmonický, designový a moderní celek, lze použít odtokový žlab s vloženým obkladem ve stylu vaší koupelny, který chytře zakryje nevzhledná místa určená pro odtok vody. Výhodou tohoto řešení je i to, že jde zároveň o plně funkční a praktické řešení.

Estetické zakrytí sifonu

Trendem posledních let se staly žlaby, které lze překrýt dlažbou a sjednotit je tak s celou podlahou. Tímto způsobem je zakryt industriální kovový prvek a nahrazen kachličkami, které doplňují zbytek koupelny. Odtokové místo nebude přitahovat pozornost a nenápadně a elegantně vyřeší problém odvodu vody.

Příklad instalace

Umístění žlabu v prostoru

Žlab lze umístit v prostoru podlahy téměř kamkoli. Ať už se rozhodnete pro okrajovou část místnosti, či prostředek. Materiál je zcela nerezový, a proto není potřeba se obávat nízké životnosti. Přestože se na první pohled tváří jako součást celé podlahy, je velmi jednoduché ho vyčistit.

Provedení a varianty

Jednou z variant, které lze objednat je žlab vyžadující dvě svislé stěny. Ideálně se tedy hodí do místa sprchového koutu nebo rohu místnosti.

Opačnou variantou je žlab, jenž není vázaný žádnými stěnami. S jeho pomocí lze pustit uzdu fantazii a navrhnout si koupelnu přesně dle svých představ. Samozřejmostí jsou také žlaby s umístěním k jedné nebo až třem stěnám.

Jak velký prostor je potřeba pro instalaci

Díky mnoha variantám lze využít nabídku téměř pro každý prostor. Tento estetický prvek oceníte jak v malé koupelně, kde bude třeba odvést vodu ze sprchového koutu, tak i v rozlehlém prostoru s odvodem pro celou koupelnu.

Kdo to vyrábí?

Tuto unikátní technologii v Česku prezentuje především výrobce AZP Brno s.r.o. Jde o typicky českou společnost,která má v instalaci a návrhu koupelnových funkčních prvků mnoho zkušeností. Detailně se zabývá také koupelnovými žlaby, které dokáže dodat na míru každé koupelny.

Koupelnová vychytávka: Žlab s možností vložení obkladů
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím