test2

Měl bych si do bytu zvolit vanu či sprchový kout?

 Dilema přichází, pokud máte v koupelně dostatek místa i na vanu. Dáte přednost vaně nebo sprchovému koutu?

 

Ve vaně se můžete osprchovat i v klidu zrelaxovat

„Lehněte si do horké vody s pěnou a čas nechte jen tak plynout.“ Toto je v jedné větě popsaná největší výhoda vany oproti sprchovému koutu. Standardní vany mají obdélníkový tvar a délka je okolo 150 cm. Do takového prostoru můžete velmi pohodlně sklouznout a uvolnit se po náročném dni.

Ve vaně se můžete ale taky jen sprchovat. Vana tedy nabízí možnost volby. Z praktického hlediska si pořiďte zástěnu, aby voda nestříkala po celé koupelně.

Podle materiálu, ze kterého je vana vyrobena, zvolte správné čistící prostředky. Plastové vany nečistěte pískem – narušíte tak povrch vany.

 

Sprchový kout zabere méně místa a ušetříte za vodu

V malých koupelnách je sprchový kout jediným možným řešením. Nejmenší sprchové kouty na trhu mají rozměr 70 x 70 cm. Přesto si můžete zvolit i jiné tvary než čtvercové – pořiďte si čtvrtkruhové sprchové vaničky. Obdélníkové sprchové kouty poskytují největší pohodlí při sprchování a to hlavně kvůli většímu prostoru.

Posuvné dveře jsou také vhodné do malých prostor. Pokud se nemusíte prostorem omezovat, můžete si vybrat libovolné řešení – zde už se fantazii meze nekladou.

Při sprchování spotřebujete okolo 40 l vody. Nejvíce ušetříte s termostatickou baterií, největší spotřeba je u sprch vybavených masážními panely. U těch může spotřeba vody vzrůst na srovnatelnou hodnotu jako u napuštěné vany – průměrně 110 l za sprchování. Přídatný masážní panel zaručí luxusní zážitek při sprchování, jeho nevýhodou je neekonomický provoz.

Čištění sprchového koutu se skládá ze dvou částí – odstranění vodního kamene a nečistot ze sprchové vaničky a sprchy. Dalším krokem je čištění skleněné nebo plastové sprchové výplně. Pokud nemáte zábranu okolo vany, je úklid vany snadnější a rychlejší než úklid sprchového koutu.

 

Dejte přednost oběma řešením

Máte dvě koupelny? Pořiďte si vanu a sprchu instalujte do druhé z nich.

Disponujete velkým prostorem ve vaší koupelně? Pořiďte si zároveň vanu i sprchový kout do jedné místnosti. 

Měl bych si do bytu zvolit vanu či sprchový kout?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies