test2

Představujeme kamna na pelety

Kamna na pelety slouží k vytápění ať již jednotlivých oddělených místností, tak i jednolitého prostoru v bytě nebo domě. Toto zařízení je vyhledávané hlavně pro svoji snadnou obsluhu, unikátní vzhled, tepelný výkon, ekologický provoz a nízké provozní náklady.

 

Hlavní výhody

Kamna na pelety jsou běžně k dostání v několika variantách. Vybrat si lze model klasického krbu, účelný krb s rozvodem teplého vzduchu anebo kamna s teplovodním výměníkem. Každý z těchto produktů má prvotřídní spalovací prostor, který se zpravidla vyrábí z ušlechtilé oceli. Díky tomuto komponentu je zabezpečeno správné a efektivní spalování. Samozřejmostí jsou tu i jiné vychytávky, jenž zaručují bezporuchový a bezpečný chod kamen. Za zmínku stojí ruční nebo elektronický termostat. Kamna jsou obvykle vybavena zásobníkem na popel, dokonalou páčkou, originálně řešeným skleněným průhledem a jinými drobnostmi. Některé pokrokovější modely mají časovač, čidla, dálkové ovládání, velký zásobník na pelety. Na trhu se prodávají modely s ocelovým pláštěm či kachlíkovou deskou.

Kamna na pelety v rozmanitém designu a provedení se odlišují spotřebou pelet, minimálním a maximálním výkonem, kapacitou zásobníku, dobou hoření, typu pelet a vytápěným prostorem, také i cenou.

 

Šetrné vytápění

Tyto ekologická topidla jsou šetrná k životnímu prostředí, mají vysokou výhřevnost, nízké nároky na skladovací prostory a nevytváří tolik popelového odpadu. A co více nejedna rodina tímto zařízením uspoří nemalé finanční prostředky.

Do kamen na pelety se tradičně používají drobné kousky válcovitého tvaru. Ty jsou zhotoveny z dřevěných částí, jež procházejí lisovacím procesem. Nejčastěji jsou to hobliny a piliny z borovice, smrku či dubu. Ovšem do směsi se přimíchávají i rostlinné zbytky, jako je sláma, plev nebo nať. Tyto granulky zvané pelety vynikají nadměrnou hustotou a velmi nízkým obsahem vody.

 

Přejít do oddělení peletová kamna a získat více informací a ceny peletových kamen >>

Představujeme kamna na pelety
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies