test2

Představujeme plynové kotle s odtahem spalin

Obecně je možné plynové kotle roztřídit do dvou skupin, a to na plynové kotle s přirozeným odtahem spalin do komína, nebo na plynové kotle s nuceným odtahem spalin pomocí ventilátoru. Druhý typ kotlů bývá často označován jako „turbo“.

 

 

 

Co jsou to turbo kotle?

U těchto plynových kotlů „turbo“ jsou spaliny odváděny buď přes obvodovou zeď, nebo přes střechu. Prvně zmíněná možnost odvodu spalin je však limitována do 12 kW, zatímco kotle s odvodem spalin přes střechu jsou nad 12kW. Protože jsou tyto plynové kotle opatřeny uzavřenou spalovací komorou a zároveň odvádí spaliny skrz ventilátor, ve srovnání s ostatními kotli nejsou příliš závislé na vzduchu v místnosti.

 

 

 

Základní dělení kotlů

Podle využití je možné kotle s nuceným odtahem spalin rozdělit do tří skupin, a to na kotle topné, kotle s průtokovou výrobou teplé užitkové vody a kotle se zásobníkem. Prvně zmiňovaný typ je využíván jen na vytápění. Oproti tomu kotel s průtokovou výrobou teplé užitkové vody, jak již z názvu vyplývá, se používá jak k vytápění, tak ke přípravě teplé vody. K přípravě vody dochází v deskovém výměníku, který je ideální pro přenos tepla. Poslední typ, plynový kotel se zásobníkem, navíc umožňuje svým uživatelům mít neustále teplou vodu k dispozici. Při odběru vody se totiž ihned voda přiohřeje. Zásobník na vodu může být pak zabudovaný, nebo externí, který se nachází zpravidla vedle kotle, nebo pod kotlem.

 

 

 

Kde se uplatní turbo kotle?

Kotle „turbo“ se vyrábějí v různých velikostech, takže jsou vhodné jak do malých bytů, tak do prostornějších domů. Cenové rozpětí těchto plynových kotlů je poměrně široké, je možné zakoupit kotel za patnáct tisíc, ale také za sto tisíc. Výše ceny samozřejmě závisí na rozměrech kotle, na tom, jaké prostory potřebujete vytápět, či na výkonu zařízení.

 

Prohlédnout plynové kotle v akci

Představujeme plynové kotle s odtahem spalin
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies