test2

Termostatické baterie. Proč byste je opravdu měli pořídit?

 

O termostatických bateriích slyšíte od přátel, na internetu i v obchodě. Jaké jsou její výhody a jaké nevýhody?

 

VÝHODY TERMOSTATICKÝCH BATERIÍ

1. Komfortní teplota vody je okamžitá

Baterie má uvnitř mechanismus, který směšuje horkou a studenou vodu. Když si jdete dát sprchu, často čekáte, než odteče studená voda. S termostatickou baterií toto odpadá. Na termostatu si nastavíte žádoucí teplotu teplé vody a tu při sprchování také okamžitě dosáhnete.

 

2. Bezpečná pro děti

Trnete hrůzou, že se vaše dítě opaří horkou vodou? S termostatickou baterií nemusíte. Pro děti je velmi obtížné zamáčknout tlačítko pro úpravu teploty s dětskou pojistkou, takže je nemusíte ve sprše střežit jako osobní strážci a dát jim trošku prostoru.

 

3. Ušetří až 50 % vody

Díky ventilu, který smíchává teplou a studenou vodu na požadovanou teplotu, jste v domácnosti schopni ušetřit 20 – 50 % vody. Odpouštěním studené nebo nastavováním požadované teploty třeba u pákové sprchy totiž protočíte mnoho litrů vody zbytečně.

 

4. Bezpečné i pro dospělé

Vzpomenete si, co se stane, když se prudce otočíte ve sprše s pákovou baterií? Studený nebo horký proud vody vás překvapí a může i zranit. Termostatická baterie toto eliminuje. Jednou nastavíte teplotu, a více ji během sprchování nezměníte. Navíc mnoho modelů nabízí i izolaci vrchního obalu baterie, a tak se při doteku nespálíte.

 

NEVÝHODY TERMOSTATICKÝCH BATERIÍ

1. Pořizovací cena

Cena termostatických baterií je vysoká – ceny nad 10 000 Kč nejsou výjimkou. Pokud hledíte na každou korunu při zařizování nového bytu, můžeme vám zaručit, že z dlouhodobého hlediska se ale termostatická baterie vyplatí. Nenechte se zmást počáteční investicí a myslete v dlouhodobém měřítku.

 

2. Drahá oprava

Výrobci baterií vyžadují speciální certifikaci instalatérů, takže se vám oprava baterie může prodloužit (než najdete vhodného instalatéra) a také prodražit.

Ekologické domy již jiné baterie nejen v koupelně, ale také na umyvadle nebo v dřezu na nádobí, už nemají. Ušetří velké množství peněz oproti pákovým nebo kohoutkovým bateriím, ale také vody.

 

 

 

 

 

 

 

 

Termostatické baterie. Proč byste je opravdu měli pořídit?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím