test2

Topidla na zahradu? Aneb posezení na terase za každého počasí

Česká republika je nádherná země, najdeme v ní mnoho nadšenců, pro které je sezení na zahrádce pod pergolou něčím, co si nemohou nechat ujít bez ohledu na to jaké je zrovna počasí. V teplých letních měsících je to pohodička, ale co na podzim a v zimě? Právě v těchto obdobích to vypadá jako nemožné, ale opak je pravdou. Pokud si pořídíte plynové topidlo na zahradu, pak můžete krásné chvilky prožívat i v chladnějších měsících. Tak pojďme na to.

Podoba zahradního topidla

Plechový deštník, který je napájen plynem je neskutečně úžasným zařízením, které během velmi krátké doby dokáže své okolí prohřát na člověku velmi příjemnou teplotu, která mu umožní i v chladnějším počasí vypít čaj či kávu na terase před domem. Zmíněný deštník slouží jako odrazná plocha pro teplo, které je dodáváno z desetikilogramové plynové bomby, která je ukryta v nerezovém válci, který tvoří nohu zářiče.

https://www.akoupelnyatopeni.cz/images/sklady/meva-0UTZ02001_1m.jpg

MEVA Zahradní a terasové topidlo ETNA

Výhody topidla na zahradu

  • Kvalitní design - v dnešní době je tvar zařízení přizpůsoben moderním trendům a topidlo je tak skvělým doplňkem pergol na zahradách
  • Nízká hlučnost - skvělá je i nízká míra hlučnosti, která předurčuje topidla k využití nejen na zahrádkách v restauracích, ale také pod pergoly nebo na terasy ke klidnému posezení s přáteli
  • Přijatelná cena - i vzhledem k šíři využití je cena topidel velmi přijatelná
  • Snadná manipulace - velkou výhodou je snadné přemístění zařízení na jiné místo

Bezpečnost hraje prim

Zcela zásadní je dodržení doporučených bezpečnostních opatření. Jde především o použití správného paliva a bezpečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Dalším důležitým opatřením je zajištění dobré přístupnosti k ovládání ventilů a s ním související umístění zářiče. Velmi nepříjemné je, když při každém pohybu musíte topidlo překračovat nebo obcházet. Právě v těchto případech může dojít ke zvrhnutí zářiče a jeho poškození. Úniku plynu se však bát nemusíte, protože každé topidlo je opatřeno pojistným ventilem, který po pádu přívod plynu vypne.

  • Správné palivo
  • Vzdálenost od hořlavých materiálů
  • Přístupnost ventilů
  • Otevřenost prostoru

https://www.akoupelnyatopeni.cz/images/sklady/meva-0UTZ02002_1m.jpg

MEVA Zahradní a terasové topidlo ETNA se stylové nerezové variantě

Recenze topidla Meva

Na produktu oceňuji srozumitelnou a jednoduchou montáž. Oproti jiným výrobcům, co jsem měl možnost instalovat u kamaráda, je rozdíl znatelný. Líbí se mi také nízká pořizovací cena a malá spotřeba plynu. Po 6 měsících používání hodnotím topidlo jako velmi výkonné. Standardem obvykle bývá 6-8 kW výkonu, naše Meva má 13 kW, což patří mezi nejvýkonnější topidla na trhu (maximum je někde u 15 kW). Vzhledem k tomu, že stejně výkonná topidla bývají mnohonásobně dražší, mají podobné vlastnosti a vzhled je Meva jasná volba. Bez problémů vyhřeje prostor 5x5 metrů. Topidlo Meva plně doporučuji, sami jej používáme celý podzim na posezení na terase a při grilování.

Neváhejte

Sám mohu topidla na zahradu vřele doporučit. Na naší terasu jsme jedno takové pořídili a jeho využití je obrovské především v zimních měsících, kdy svítí slunce, ale teplota je pod bodem mrazu a my si přesto chceme vypít kávičku na čerstvém vzduchu. Tak neváhejte a pořiďte si také topidlo na zahradu.

Topidla na zahradu? Aneb posezení na terase za každého počasí
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím