test2

Trendy v zařizování koupelny

Stejně jako všechny ostatní místnosti v domácnosti podléhají také koupelny módním trendům, které se čas od času mění. A protože v koupelně stráví člověk, zejména pak žena, nemálo času, je důležité, aby se v ní cítil dobře, byla plně funkční a praktická, a zároveň stylová. Módní trendy ve vzhledu koupelen se však mění poměrně rychle, a tak není lehkou, a zejména pak levnou, záležitostí je neustále sledovat a zařízení v koupelně obměňovat.

obklady
 

Vládne minimalismus

 
V poslední době se na koupelnové obklady a vybavení kladou čím dál vyšší nároky. Lidé si přejí, aby jejich koupelna byla co nejvíce jednoduchá a nepřeplácaná, a zároveň aby bylo zařízení v koupelně z takového materiálu, jehož čištění bude co nejméně časově náročné. Módní trendy mají samozřejmě na vzhled koupelny obrovský dopad. Ale nejsou to jediné, co celkový dojem z koupelny ovlivňuje. Na výběru vybavení a obkladů se též podepisuje osobní vkus každého jedince, jeho preference a finanční možnosti.
 
 

Přírodní materiály hrají prim

 
Protože v poslední době je o přírodní materiály čím dál větší zájem, odrazil se tento trend také ve vzhledu koupelnového vybavení. V obchodech tak narazíte na koupelnový nábytek, jejichž povrch věrně přírodní materiály připomíná.
 
 

Velké formáty stále v popředí

 
Co se týče obkladů, jsou moderní formáty velkých rozměrů, ať už čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Stejně jako u koupelnového nábytku jsou oblíbené obklady v přírodních tónech, ať už imitace dřeva, betonu či kamene. Kromě přírodních tónů stále dominuje bílá a béžová, které dělají koupelnu prostornější a prosvětlenější. Světlé obklady se tedy doporučují dávat do těch koupelen, které nejsou příliš prostorné. Z tmavších barev je dále zájem o hnědou a šedou, které ve větších koupelnách působí opravdu dobře. Pokud byste raději dali před přírodními tóny přednost barevnějším obkladům, nebojte se sáhnout po fialové, červené, modré či zelené.
 

Mozaika se neomrzí

Dalším prvkem, kterým můžete zpestřit obklady ve vaší koupelně, je mozaika. Tento trend se vyskytuje již několik let, a doposud ještě nevymizel. V současné době máte na výběr velké množství materiálů (keramické, dřevěné, skleněné či kovové), barev, ale i formátů. Kromě klasických čtverců si totiž můžete vybrat též obdélníkový tvar, kruh či kamínek. Fantazii se meze opravdu nekladou!
Trendy v zařizování koupelny
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím