test2

Zdravější omítky a nátěry pro každého z vás

V posledních letech se značná část české populace snaží udržovat zdravý životní styl. Mnozí si však myslí, že jde jen o zdravé stravování, ale to jsou na velkém omylu. Ke zdravému životnímu stylu patří hlavně zdravé bydlení.

 

 

 

Jen strava ke zdraví nestačí

Změna stravování, ani s případným cvičením, nepomůže, jestliže budete nadále žít v bytě nebo domě, kde soustavně vdechujete škodliviny. Jednak jsou to chemikálie, a pak v důsledku nadměrné vlhkosti například plísně a bakterie, anebo naopak v příliš suchém prostředí neuniknete alergenům nebo roztočům. Je zapotřebí si uvědomit, že v prostorách svého domova přece jenom trávíte převážnou část svého života a že je tedy na čase začít své domácí prostředí zlepšovat. Ptáte se, jak a co pro to můžete udělat? Odpověď je jednoduchá – dokážete si sami zajistit optimální pokojové klima, které je pro vaše tělesné i duševní zdraví nezbytné.

klima uni

 

 

Řešení vlhkosti v bytě

Napadlo vás někdy, že vlhkost v bytě dokáží usměrnit dobře zvolené stavební materiály? Asi ne, ale přesto je to tak. Inovátorem v této oblasti je rakouská společnost Baumit. Jakkoliv se to zdá nepravděpodobné, její výrobky dokáží regulovat relativní vlhkost vzduchu, čímž lze dosáhnout domácího prostředí bez škodlivých látek. Nechcete-li tedy bydlet v domácnosti s nadměrnou vlhkostí, která ztěžuje dýchání a je ideální pro rozšiřování plísní, nebo v bytě se suchým vzduchem, který přispívá k rozvoji alergií, je nejvyšší čas, se na tyto výrobky značky Baumit zaměřit a využít je ke svému prospěchu.

 

 

 

color

Co vás ochrání před vlhkostí i plísněmi?

  • Za prvé jsou to prodyšné omítky Baumit Klima. Jejich struktura s mikroskopickými póry umožňuje absorbovat velké množství vlhkosti a při nízké vlhkosti vzduchu ji opět uvolňují do interiéru, přičemž platí, že ideální tloušťka omítky, pro nejlepší efekt stabilního vnitřního mikroklimatu, je 1,5 cm.
  • Štuková omítka BaumitKlima – je přírodně bílá štuková omítka na vápenné bázi
  • Vyhlazovací stěrka BaumitFino – Přírodně bílá stěrka na vápenné bázi s vysokou paropropustností
  • Pastovitá omítka BaumitDekor – Minerální, přírodně bílá, tenkovrstvá pastovitá omítka škrábané struktury, na vápenné bázi. Určena pro přímé zpracování.
  • Nátěr BaumitColor – Vysoce paropropustná ekologicky šetrná silikátová barva pro interiéry se zvýšenou kryvostí.

 

Všechny výrobky Baumit Klima prošly testováním Rakouského institutu pro stavební biologii a technologii a získaly mezinárodní ochrannou známku Naturplus. Tato známka je udělována stavebním materiálům, které splňují kritéria z pohledu: ochrany klimatu, zdravého bydlení a udržitelného rozvoje. Vaše cesta k opravdovému zdravému životnímu stylu je tedy otevřena…

Zdravější omítky a nátěry pro každého z vás
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies