test2

EKOEFEKT Kotel E 48 ekodesign

EKOEFEKT Kotel E 48 ekodesign
-8 %
Doprava zdarma
Český původ
obvykle do týdne skladem
Kat.čísloe48-4VýrobceEkoefekt
Termíny a ceny doručení
126 990 Kč 116 831 Kč 96 554 Kč bez DPH
Garantujeme nejlepší cenu
CZ distribuce
Záruka 24 měsíců
Servis v ČR
Na splátky od: Spočítat splátky

Základní součástí unikátní konstrukce kotle EKOEFEKT 48 je speciálně řešený otáčivý rošt. Kotle s válcovým roštem jsou vhodné pro spalování hnědého uhlí zrnitosti ořech 2. Malé množství paliva se postupně gravitací sesouvá ze zásobníku na rošt, na němž dokonale prohoří díky udržování nízké vrstvy paliva. Rošt je speciální segmentové válcové konstrukce, jeho otáčivý pohyb zajišťuje samočinný přísun paliva ze zásobníku a odvod škváry do popelníkového prostoru.

Regulovaný spalovací proces probíhá na roštu vždy s řízeným přívodem vzduchu, který napomáhá průběhu hoření a dokonalému spalování všech hořlavých látek obsažených v uhlí. U správně nastaveného krokování roštu musí být popel odcházející z popelníku do šeda vyhořelý. Popel tvoří cca 1/12 z množství dodaného paliva. Zatápění se provádí jednoduchým způsobem pouze na začátku sezóny a po 10 minutách dodává do topné soustavy požadovaný výkon pro vytápění objektu. Spalovací proces probíhá tak, že v případě, kdy kotel natopí topnou soustavu na požadovanou teplotu, kterou si obsluha jednoduše nastaví regulátorem, kotel automaticky vypne pohon roštu i ventilátoru, čímž je oheň v topeništi utlumen. Kotel se bez zásahu obsluhy znovu spustí v okamžiku, kdy se topná soustava ochladí na nastavenou teplotu. V utlumeném stavu se kotel může nacházet až 48 hod a přesto nevyhasne. Topný výkon je do vytápěného objektu dodáván s rychlými odezvami dle aktuální potřeby tepla. Tato jednoduchá a velice spolehlivá automatická regulace zabezpečuje pohodlný a velmi ekonomický provoz kotle. Tento princip regulace navíc zajišťuje vysokou efektivitu vytápění i bezpečnost, např. při neočekávaném výpadku proudu. Během topné sezóny obsluha provádí pouze dočasnou kontrolu kotle, přičemž naplní zásobník novým palivem a vybere popel, průměrně jedenkrát za 2-3 dny. Doplňování paliva do kotle v rodinných domcích se většinou provádí ručně kbelíkem, u kotlů vyšších výkonů se s oblibou využívá šnekový či jiný dopravník. Uživatelé především oceňují spolehlivou a přitom jednoduchou regulovatelnost kotlů, přikládání jedenkrát za několik dní a nízké náklady na vytápění. Za výhodu lze považovat i možnost nasazení automatické regulace topné soustavy např. pro radiátory, ohřev vody v boileru, podlahové vytápění apod.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Jmenovitý výkon 48 kW
Optimální regulovaný výkon 10 - 48 kW
Spotřeba paliva 1 - 11 kg/h
Optimální vytápěný prostor 1200 m3
Účinnost v závislosti na palivu 89%
Obsah násypky (standartní) až 470 litrů
Max. prac. přetlak topné vody 200 kPa
Max. teplota topné vody 90 °C
Hluk kotle (ventilátoru) 65 dB
Hmotnost 750 kg
Výška kotle s násypkou (stand.) 1750 mm
Šířka kotle s násypkou (stand.) 770 mm
Hloubka kotle s náyspkou (stand.) 1750 mm
Vstupní a výstupní voda
DN 50
Průměr kouřovodu 125 mm
Teplota spalin 110 - 160 °C
Hmotnostní průtok spalin 0,02 kg/s
El. příkon/napětí 160W/230V/50Hz
Vodní objem 200 litrů
Doporučené palivo
 
hnědé uhlí - ořech 2
(5-25 mm)
Třída kotle (ČSN EN 303-5) 4

 

VýrobceEkoefekt
Výkon (kW)48 kW
Typ kotleautomat na hnědé uhlí
Emisní třída4
Průměrné hodnoceníProdukt nebyl hodnocen
Bez hodnocení
Přidat hodnocení
Máte dotaz k produktu? Napište nám
Odpovíme obratem, nejpozději do několika hodin.
E-mailDotazJméno
Jsme tu pro vás také na telefonu
Jan Kocek
společně to vyřešíme
+420 412 331 111
Po-Pá 8.00-12.00 a 13.00-15.30
Odeslat dotaz
Popis produktuRecenzeMáte dotaz?
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím