test2

Jak vybrat vanu?

Vyhráli jste nad svými rodinnými příslušníky spor starý skoro jako svět sám. Vana nebo sprchový kout? Zvítězila vana. Pokud tu mají některé osoby škodolibou radost z toho, že teď si taky budete muset sami vanu komplikovaně vybrat, uklidníme vás. Výběr vany je jednoduchý. Díky našemu přehlednému průvodci jistě.

Podle čeho vybírat?

 

Rozměry vany

A to i ty vaše. Na výšku, nikoli na šířku. Nechceme vám rozhodně sahat do svědomí. Důležité totiž je, abyste měli ve vaně dostatek prostoru. Zejména tehdy, dopřáváte-li si dlouhý relax, například s knihou. Samozřejmě se zaobírejte i rozměry vlastní koupelny. Od nich se odvíjí i prostor, který může zabrat vana. Chopte se metru, v duchu známého úsloví se určitě vyplatí měřit minimálně dvakrát. Nejčastěji se potkáte s rozměry 160 nebo 170 cm. Je libo vanu kulatou, oválnou nebo snad tvarovanou asymetricky? Rohová vana uspoří místo i v té nejmenší koupelně. Velkorysým prostorám zase sluší volně stojící vany.

1_rosa95-prava.jpg

Tvar

Díky rozšíření používání akrylátu vznikly i nové tvarové varianty. Mimo tradiční obdélníkové varianty, máte možnost výběru oválných, rohových i asymetrických tvarů. Při výběru správného tvaru vany myslete i na to, zda se budete koupat sami nebo si potřebujete dopřávat romantiku s partnerem. Pro společné koupání pak doporučujeme rohové vany. Hledáte-li úsporu místa, dobrou volbou pro vás bude asymetrická vana, která nabízí dostatek prostoru, a možnost použití sprchové zástěny.

 

Materiál

  • Akrylát – nejpoužívanější druh. Je tvárný, což umožňuje dát vanám opravdu různorodou podobu. Takže v takové vaně se budete nejen rádi koupat, ale taky se na ni rádi dívat. Akrylát ovšem musí být kvalitní, dostatečně silný. Bonusem je příjemný pocit z materiálu, který se rychle zahřeje.
  • Smaltovaná ocel – je pevná a odolná (i drobná poškození se dají snadno opravit). Nevýhodou je o něco menší komfort, déle trvá než se zahřeje.
  • Litina – Rovněž odolný materiál, na rozdíl od ocelové vany se vám v ní voda rychleji zahřeje a nevychladne. Nabídka tvarů je méně rozmanitá. Taková vana je ovšem také znatelně těžší.

 

Účel


Je nám docela jasné, že se ve vaně chystáte provozovat denní hygienu. Ovšem, znáte to... Ve vaně telefonujete, vyřizujete s tabletem v rukou e-maily nebo prostě jen odpočíváte u čtení, daleko od všudypřítomného: „Mamíííí/tatííí!!!” Pokud si libujete v opravdu dlouhé koupeli, vana musí brát ohledy na ergonomii vašeho těla, být dostatečně prostorná a stabilní. Pokud máte malé děti, oceníte zase protiskluzovou úpravu. Ta se bude hodit i v případě, že vanu budou využívat senioři. Na zvýšenou odolnost vany zase dbejte, pokud potřebujete koupat psa nebo kočku a váš mazlíček při vyslovení slova „voda” nabírá zděšením nadzvukovou rychlost.

 

Rozdělení a typy

  • vany na koupání – umožňující pohodlné koupání vleže
  • sprchové vaničky – mělké vany vhodné pro sprchové kouty
  • sedací vany – pro starší osoby či ZTP jsou vhodné vany se stupňovitým dnem, které usnadňují vstup a výstup z vany
  • hydromasážní vany - vany s masážními tryskami umožňují relaxaci a odpočinek pomocí vodní a vzduchové masáže.

 

Prohlédnout kompletní sortiment oddělení vany >>

Jak vybrat vanu?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím