test2

Který typ kotle rozehřeje váš dům?

Každá firma se předhání a snaží se na trh přijít s novými technologiemi, výrobky a dalšími novinkami, jen aby zaujala současného zákazníka. Po přečtení tohoto článku již budete vědět, z jakých možností máte pro svůj dům vybírat.

 

Turbo kotle už jsou jen v doprodeji

Neznalý zákazník by mohl velmi jednoduše šáhnout jen po ceně. Navíc turbo kotel je přece plynový, tak to je dobrá věc ke koupi. Ale chyba lávky. Turbo kotle ale nesplňují svou zastaralou technologií limity stanovené EU a tak se přestaly vyrábět. Pořád někde v zákoutích e-shopů tyto kotle najdete - jedná se ale čistě o doprodej. Máte ale efektivnější možnost - kondezační plynové kotle.

Kondenzační kotle mají vyšší pořizovací náklady, ale…

Perpetuum mobile. Tak by to u kondenzačních kotlů mohlo na první pohled vypadat. Mají totiž uváděnou účinnost nad 100 %. To je ale způsobeno tím, že je veškeré teplo i od spalin využito místo toho, aby odešlo komínem ven.

Cena za plynový kondenzační kotel je od 22 000 Kč a pohybuje se až nad 100 000 Kč. Vše záleží na mnoha faktorech účinnosti, značce, velikosti, samotnému typu, atd. které proberete s odborníkem.

Kondenzační plynové kotle jsou to nejlepší, co na trhu v současnosti najdete. Pokud máte tedy plynovou přípojku v domě, určitě zabrousíte do této kategorie.

Plynová přípojka v nedohlednu? Budete muset vybírat z kotlů na tuhá paliva

Chaty, chalupy, domy na vesnici. Nikdo nechce v zimě zmrznout. U kotlů na tuhá paliva si dejte záležet na účinnosti kotle. Mohlo by se zdát, že čím vyšší, tím lepší. To ale nefunguje v praxi. Sepsali jsme velmi podrobný návod k výběru kotle na pevná paliva.

Můžeme vám pomoci? Na poli prodeje i poradenství máme mnoholeté zkušenosti. Ozvěte se nám.


Vyberte si z na www.akoupelnyatopeni.cz
 
 

 

Který typ kotle rozehřeje váš dům?
Článek
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Povolit cookies